Najczęstsze przyczyny uszkodzeń roślin po zastosowaniu herbicydu

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 18 stycznia 2016 15:12

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń roślin po zastosowaniu herbicydu Co jest najczęstszą przyczyną powstania uszkodzeń w plantacjach roślin, gdzie stosowano herbicydy?/ fot. Farmer.pl

- Z wieloletnich badań przeprowadzonych w IUNG – PIB w Puławach wynika, że w zdecydowanej większości przypadków uszkodzenia roślin i upraw są efektem nieprawidłowości podczas wykonywania zabiegu chwastobójczego. Powodem jest zły stan techniczny aparatury do oprysków oraz nieprzestrzeganie zasad dobrej praktyki w ochronie roślin – podaje Farmer.pl.

Naukowcy, prof. Jan Sadowski i prof. Mariusz Kucharski w swojej publikacji na temat skutków niewłaściwego, w tym celowego stosowania herbicydów wskazują, że najczęstszymi przyczynami uszkodzeń roślin było zniesienie cieczy roboczej podczas zabiegu lub niedokładnie wymyty po innych zabiegach opryskiwacz, łącznie 83 proc. przypadków.

Jako źródło uszkodzeń autorzy podają także następcze działania herbicydu lub nieprawidłowy termin zabiegu, w badaniach było to łącznie 10 proc. przypadków.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM