Na rynek trafia coraz więcej sfałszowanych środków ochrony roślin

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 25 stycznia 2017 08:42

Na rynek trafia coraz więcej sfałszowanych środków ochrony roślin fot. za Farmer.pl

Apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi przy zakupie preparatów, bowiem sezon na podróbki w pełni. Według szacunków European Crop Protection Association na rynku jest coraz więcej sfałszowanych środków ochrony roślin i co gorsza nic nie wskazuje na to, że tendencja ta będzie maleć - czytamy w Farmerze.

European Crop Protection Association (ECPA) szacuje, że nielegalne I podrobione środki ochrony roślin (ŚOR) stanowią ok 5-7 proc. europejskiego rynku wartego 7,5 mld euro. W Polsce jest to 3-5 proc, Niemczech 3 proc, Grecji 6 proc, Ukrainie 20 proc, Hiszpanii 8-10 proc, we Włoszech 2-7 proc, w Indiach i Chinach to już 20 i 30 proc.

Według Europejskiego Obserwatorium do Spraw Naruszeń Praw Własności Intelektualnej i Europolu , aż ok. 25 proc. wszystkich ŚOR znajdujących się obecnie w obiegu w państwach członkowskich Unii może pochodzić z nielegalnego źródła.

Takie ŚOR mogą powodować trudne do przewidzenia skutki. Nie tylko straty w uprawach, ale przede wszystkim są zagrożeniem dla zdrowia ludzi, zwierząt i całego środowiska.

Więcej przeczytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM