Na polskim rynku jest wiele fałszowanych środków ochrony roślin

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 23 kwietnia 2015 16:06

Na polskim rynku jest wiele fałszowanych środków ochrony roślin fot. www.policja.pl

Na polskim rynku można się spotkać z ofertami sprzedaży zakupu preparatów rzekomo oryginalnych, pochodzących z innych krajów europejskich. Produkty są oferowane w „atrakcyjnych” cenach. Rolnikowi w takiej sytuacji powinno „zapalić się czerwone światło”, bo taki produkt może być fałszywką. Firma Bayer prowadzi monitoring takich ofert - czytamy w serwisie www.farmer.pl.

Żaden z pozyskanych w ramach tego monitoringu i przebadanych produktów nie pochodzi z firmy Bayer.

- Środki ochrony roślin zawierają w składzie różne substancje chemiczne, które nie są zgodne z deklarowanym na opakowaniu składem. Wśród nich szczególnie niebezpieczne jest rzekome Calypso z obcojęzyczną etykietą. Nie zawiera ono tiachloprydu, lecz inne substancje czynne, w tym substancje niebezpieczne dla pszczół i owadów pożytecznych. W żadnym razie produktu Calypso z obcojęzyczną etykietą nie należy stosować, a zwłaszcza w okresie kwitnienia - informują przedstawiciele firmy Bayer.

Calypso 480 EC to insektycyd o działaniu kontaktowym i żołądkowym, do zwalczania szkodników ssących i gryzących w ziemniaku, brzoskwini, czereśni, jabłoni, gruszy, moreli, śliwie, wiśni, orzechu laskowym, agreście, jeżynie, malinie, porzeczce czarnej, porzeczce czerwonej, porzeczce białej, borówce wysokiej i żurawinie.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM