Mospilan 20 SP w nowym opakowaniu - woreczkach wodnorozpuszczalnych

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 03 lutego 2017 14:29

Od tego sezonu Mospilan 20 SP dostępny będzie w nowym, innowacyjnym opakowaniu – woreczkach wodnorozpuszczalnych. Zaletą takiego sposobu konfekcjonowania produktu jest poprawa wygody i bezpieczeństwa użytkownika. Do przygotowania cieczy roboczej wykorzystywany jest środek ochrony roślin umieszczony w opakowaniach ze specjalnej wodnorozpuszczalnej folii. Dzięki temu nie dochodzi do kontaktu osoby przygotowującej ciecz roboczą ze środkiem.

Woreczki wodnorozpuszczalne zawierające preparat muszą być dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Z tego względu są one dodatkowo zapakowane w torebkę barierową z transparentnej folii PE z nadrukiem skróconej etykiet. Całość, tzn. torebka barierowa (z woreczkiem wewnątrz) wraz z instrukcją z pełnym tekstem etykiety zapakowana jest do kartonika jednostkowego. Kartonik zabezpieczony jest plombą (z dołu) i hologramem (przy zamknięciu). Dla wygody użytkownika, na kartoniku umieszczona jest obrazkowa instrukcja przygotowywania cieczy roboczej.

Ciecz roboczą należy przygotować według instrukcji stosowania znajdującej się na opakowaniu. Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej należy dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Producent środka rekomenduje wstępne przygotowanie roztworu w oddzielnym naczyniu o pojemności ok. 10 litrów. Przed przystąpieniem do rozpuszczania należy założyć suche rękawice ochronne, wyjąć woreczki z preparatem z opakowania ochronnego i kolejno wrzucać je do naczynia wypełnionego wodą, ciągle mieszając do całkowitego rozpuszczenia się folii. Zalecany czas mieszania – ok. 1,5 minuty, jednak nie krócej niż 1 minuta. Następnie należy wlać zawartość naczynia do zbiornika opryskiwacza z włączonym mieszadłem. Niewykorzystane woreczki należy szczelnie zamknąć w opakowaniu ochronnym.

Nie należy rozrywać folii wodnorozpuszczalnej i nie wysypywać środka z woreczków. Należy pamiętać o tym, aby w czasie przygotowywania cieczy roboczej doprowadzić do całkowitego rozpuszczenia nie tylko środka ochrony roślin, ale również folii.

Produkt ten w sezonie 2017 będzie dostępny w opakowaniach o gramaturze 20, 40, 80, 125, 200 i 600 g. Dla sadowników przewidziane jest opakowanie specjalne zawierające 5 szt. woreczków o pojemności 200 g wraz z upominkiem – nożykiem. Producenci rzepaku mogą skorzystać z opakowań dedykowanych do tej uprawy zawierających 9 lub 12 szt. woreczków 200 g oraz żółte naczynie do sygnalizacji szkodników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM