Miniciągnik AGT 850 do prac sadowniczych

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 25 marca 2016 16:05

Miniciągnik AGT 850 do prac sadowniczych Agromechanika AGT 850/ fot. za Farmer.pl

Słoweńska firma Agromechanika słynie z produkcji solidnie wykonanych maszyn do prac w sadach, jak i na znacznych pochyłościach. Podczas targów Agrotech w Kielcach zatrzymaliśmy się przy ciągniku AGT 850, by przyjrzeć się mu bliżej – czytamy w serwisie Farmer.pl.

Opisywany AGT 850 należy do rodziny wyspecjalizowanych miniciągników o mocach od 30 do 60 KM. Ciągnik AGT 850 jest konstrukcją sztywną choć na pierwszy rzut oka może przypominać ciągnik przegubowy.

W przypadku AGT 850, mamy do czynienia z układem klasycznym tj. skrętnymi kołami przednimi. To co jest ciekawe i co sprawia, że można go pomylić z ciągnikiem "łamanym" to to, że cała część przednia (silnik, skrzynia, przednia oś) jest zawieszona wahliwie na części tylnej i może się obracać. Podczas pracy kierowca siedzący w części tylnej pozostaje nieruchomo zaś cała część przednia współpracuje z podłożem tak, jak w przypadku zwykłego zawieszenia przedniej osi.

Nisko położony środek ciężkości ciągników Agromechaniki korzystnie wpływa na poprawę stateczności maszyny a wysunięty przed przednią oś silnik, stanowi naturalną przeciwwagę zwiększającą udźwig tylnego podnośnika.

Model AGT 850 jest wyposażony w czterocylindrowy silnik Lombardini, chłodzony cieczą, o pojemności 2198 cm3 i mocy 50 KM. Dostępna jest również wersja o mocy 60 KM. Więc choć maszyna wygląda niepozornie, dysponuje mocą podobną do podstawowych wersji kompaktowych ciągników rolniczych.

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM