Mechaniczny pielnik perspektywą dla ręcznego usuwania chwastów?

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 20 maja 2015 08:26

Mechaniczny pielnik perspektywą dla ręcznego usuwania chwastów? fot. steketee.com

Chwasty są dużym problemem w każdej gałęzi rolnictwa. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich, jednak najwygodniejszym sposobem jest wykonywanie tej czynności z kabiny ciągnika – podaje freshplaza.com.

Pielniki mechaniczne nadają się do upraw rzędowych np. sałaty, czy kapusty. Aby jednak praca taką maszyną była możliwa, ważne jest aby zachować dużą precyzję już od początku zakładania uprawy. Dlatego przed rozpoczęciem prac należy wyrównać teren, posadzić rośliny w równych odstępach i na jednakowej głębokości. Tego typu maszyna może całkowicie wyeliminować pracę ludzkich rąk do usuwania chwastów.

Przed rozpoczęciem pracy pielnikiem mechanicznym należy wprowadzić do systemu informacje o szerokości międzyrzędzi i rozstawie roślin. Elementy robocze w mechanicznych pielnikach firmy Steketee są zbudowane z podcinaczy nożowych, które wykonują niepełny ruch obrotowy przy roślinie, której nie mogą uszkodzić.

Pomocne są również kamery, które pozwalają na rozpoznanie rośliny i uchylanie się elementów roboczych. Na rośliny kierowane są strumienie powietrza, które oczyszczają je z resztek ziemi. Za jednym przejazdem możliwe jest usunięcie chwastów w międzyrzędziach, ale także w między roślinami w rzędach. Takie maszyny na ogół mają duże zastosowanie w Europie, ze względu na wyższe koszty robocizny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM