'Małe' ciągniki od John Deere - zmiany w serii 2R

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 06 października 2016 11:33

'Małe' ciągniki od John Deere - zmiany w serii 2R Seria 2R John Deere/ fot. GS za Farmer.pl

Firma John Deere pochyliła się nie tylko nad swoimi największymi czy najpopularniejszymi modelami ciągników. Pewnym modernizacjom uległa także seria 2R czyli wielozadaniowe ciągniki w "małym" wydaniu – informuje Farmer.pl.


Mowa o ciągnikach 2026R oraz 2036R, do których trafiło kilka nowych rozwiązań mających na celu poprawienie komfortu i bezpieczeństwa pracy. Bez zmian pozostawiono natomiast sprawdzone trzycylindrowe silniki Yanmar o mocach 26 i 35 KM oraz dotychczas stosowane przekładnie hydrostatyczne. Jak dowiedzieliśmy się podczas Agro Show, te elementy w zupełności spełniają oczekiwania klientów, a dzięki niewielkiej pojemności i mocy wymogi norm emisji spalin nie wymusiły zmian konstrukcyjnych, więc zmiany były niepotrzebne.

Komfort i bezpieczeństwo

Nie ma co ukrywać, że seria 2R nie znajdzie w ciężkich zadaniach. Jej naturalnym środowiskiem są prace pomocnicze, komunalne, porządkowe jak i te wymagające maszyn o bardzo małych rozmiarach. Nie mniej, konstruktorzy z John Deerea postanowili przenieść kilka rozwiązań z większych maszyn do przedstawicieli serii 2R.

W modelu 2036R znajdziemy np. fotel z zawieszeniem pneumatycznym znanym z zielonych kompaktów. Podobnie jak w przypadku ciągników polowych postanowiono wydłużyć interwały między wymianami oleju i poprawić dostęp do komory dość ciasno upakowanego silnika.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM