Mączlik szklarniowy przechodzi na ziemniaki i uprawy rzepaku

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 09 lipca 2016 11:58

Mączlik szklarniowy przechodzi na ziemniaki i uprawy rzepaku Mączlik szklarniowy - powszechny szkodnik warzyw szklarniowych / fot. shutterstock.com

Mączlik szklarniowy - powszechny szkodnik warzyw szklarniowych przechodzi na pola rzepaku. Widoczny jest także na plantacjach ziemniaka – czytamy na w serwisie Farmer.pl.

W tej chwili mączlik szklarniowy widoczny jest na ziemniakach i rzepaku jarym. Jeżeli długo będzie ciepło to można spodziewać się szkodnika także na zasiewach rzepaku ozimego. Kontrolować trzeba szczególnie uprawy kapustne zlokalizowane w sąsiedztwie szklarni.

- W szklarniach do zwalczania szkodników skutecznie mogą być stosowane metody biologiczne, które dobrze działają w regulowanym środowisku. Jednak uprawy polowe nie zapewniają kontrolowanych warunków. Populację szkodnika zmniejszać będę preparaty fosforoorganiczne stosowane w rzepaku (chloropyryfos) przeciwko szkodnikom – powiedział w rozmowie z redakcją prof. dr. hab. Marek Mrówczyński, kierownik Zakładu Entomologii Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM