Lamborghini Spire F Target do sadów i winnic

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 30 stycznia 2017 10:34

Lamborghini Spire F Target do sadów i winnic Lamborghini Spire F Target fot. mat prasowe

Pod koniec zeszłego roku, podczas targów EIMA w Bolonii, marka Lamborghini należąca do grupy SDF zaprezentowała nową serię specjalistycznych ciągników przeznaczonych do prac w sadach i winnicach - czytamy w Farmerze.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na prezentację nowego ciągnika, którego naturalnym środowiskiem bytowania będą ciasne alejki winnic, niż Bolonia. Nie dziwi więc posunięcie grupy SDF, która postanowiła wystawić najnowszą serię ciągników Lamborghini właśnie na targach EIMA. Zainteresowanie było oczywiście ogromne, w końcu ciągniki tej marki cieszą się dużym "wzięciem" nie tylko włoskich czy francuskich, ale także polskich rolników, choć nasi fani włoskiej legendy gustują jednak w większych, polowych propozycjach marki.

Wyraźnie widać, że w parku maszynowym grupy SDF dokonuje się długo wyczekiwana zmiana warty. Po zaprezentowaniu nowych ciągników Deutz-Fahr do pracy w polu, przyszła kolej na ciągniki specjalistyczne. Największa zmiana w serii Sprie F Target, poza wprowadzeniem odświeżonej stylistyki, to oczywiście jednostki napędowe.

Nowa rodzina silników FARMotion w odmianach 3 i 4 cylindrowych konsekwentnie wypiera stare motory we wszystkich markach należących do SDF. Cóż, żarty się skończyły, a widmo kolejnej normy emisji spalin wisi nad producentami i straszy rygorami nawet najmniejsze maszyny. Jednakże nowe jednostki napędowe to nie tylko nadążanie za wymaganiami ekologicznymi, to także pogoń za rosnącymi wymaganiami odnośnie spalania, kultury pracy czy mocy.

Paletę silników w serii Spire F Target rozpoczyna trzycylindrowa jednostka FARMotion o pojemności 2887 cm3 i mocy 75 KM (przy 2000 obr/min) oraz momencie obrotowym wynoszącym 342 Nm. Ci którym nie odpowiada układ trzech cylindrów mogą wybrać wariant o takiej samej mocy uzyskiwanej z pojemności 3849 cm3 i czterech cylindrów. Ten wariant oferuje ponadto 11 Nm momentu obrotowego więcej niż jego mniejszy brat.

Dalej znajdziemy warianty 83- i 84-konne, analogicznie 3- i 4-cylindrowe (354 Nm w obu przypadkach). Ofertę zamykają modele o oznaczeniu 100 i 105, pierwszy 91 KM z trzech cylindrów, drugi 97 KM z czterech (odpowiednio 369 i 408 Nm). W każdym wariancie o czystość spalin dba elektronicznie sterowany zawór recyrkulacji spalin oraz reaktor DOC – póki co to wystarczy aby spełnić normę Stage 3B.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM