Kompaktowe ciągniki dla ogrodnictwa zaprezentowane na Agritechnice

$data.author.description Autor: Farmer.pl 04 grudnia 2015 11:31

Kompaktowe ciągniki dla ogrodnictwa zaprezentowane na Agritechnice Na targach Agritechnika zaprezentowane zostały setki maszyn i urządzeń rolniczych. Obejrzeć można było ciągniki o mniejszych mocach dedykowane dla sadowników i ogrodników/ fot. farmer.pl (GS)

Na targach Agritechnika zaprezentowane zostały setki maszyn i urządzeń rolniczych. Obejrzeć można było ciągniki o mniejszych mocach dedykowane dla sadowników i ogrodników - podaje farmer.pl.

Takie modele ciągników Iseki jak TGX 237 nadają się tylko do prac ogrodniczych, to już chociażby seria TM czy TG, pod względem możliwości i wyposażenia mogłaby zawstydzić nie jednego większego konkurenta.

Modele z serii TM 3100 oferują wszystko to, co każdy zwyczajny ciągnik powinien mieć, oczywiście w odpowiednio pomniejszonej skali. Znajdziemy tu więc napęd na cztery koła, przenoszony zarówno poprzez przekładnię mechaniczną lub hydrostatyczną. Kolejnym elementem jest wał odbioru mocy z prędkością 540 obr/min oraz TUZ hydrauliczny (kat. 1) z udźwigiem do 550kg.

Napęd stanowią silniki Iseki, trzycylindrowe bez turbosprężarki o mocy 16 i 18 KM. W modelach serii TM 3200 o mocach od 20 do 25 KM, będziemy mogli skorzystać także z przedniego TUZ oraz układu hydraulicznego opartego na pompie o wydatku 30 l/min, szybkozłączy dostępnych z przodu i z tyłu, a do tego przewody hydrauliczne wykonane ze stali.

Seria TG 5000 i nowa TG 6000 to zdecydowanie pierwsza liga wśród małych ciągników. Możemy przebierać w silnikach o mocy od 50 do 66KM, trzy lub czterocylindrowych (warianty powyżej 50KM), oraz skrzyniach ręcznych i hydrostatycznych.

John Deere to nie tylko wielkie maszyny o dużych mocach, to także mini ciągniki do prac zarówno komunalnych jak i tych w obrębie gospodarstw. Ofertę małych maszyn otwiera seria 1R z modelem 1026R, który na Agritechnice można było zobaczyć z kabiną i maksymalnym dodatkowym wyposażeniem takim jak chociażby przedni TUZ i WOM.

Napęd tego ciągnika, stanowi trzycylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 24 KM. Najmniejszy John Deere, zaoferuje nam pompę o wydatku 24 l/min z dwusekcyjnym rozdzielaczem , maksymalny udźwig tylnego podnośnika 525 kg, hydrostatyczny układ wspomagania kierownicy, napęd na cztery koła z blokadami mechanizmów różnicowych oraz hydrostatyczną przekładnię HST.

W serii 2R oraz 3R znajdziemy jeszcze mocniejsze silniki i lepsze parametry hydrauliki. W modelu 2032R dostaniemy aż 30,5 KM i pompę o wydatku 39,6 l/min z trzysekcyjnym rozdzielaczem.

Seria 3R i topowy model 3045R to 44,6 KM, pompa 52,5 l/min możliwość wybrania między przekładnią PowerReverser (ręczna 12x12 z hydraulicznym rewersem) lub hydrostatycznej eHydro.

Zamykającym ofertę kompaktowych ciągników jest model 4049R o mocy 49 KM . Układ hydrauliczny bazuje na pompie o wydatku 60,2 l/min, a tylny podnośnik dysponuje maksymalnym udźwigiem na poziomie 1420 kg.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM