John Deere zwiększył sprzedaż ciągników w kwietniu

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 25 maja 2015 11:07

John Deere zwiększył sprzedaż ciągników w kwietniu fot. Farmer

W kwietniu John Deere zarejestrował 230 ciągników, a więc o 5 proc. więcej niż w marcu i 31 proc. więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Jednocześnie marka zyskuje pozycję lidera w zestawieniu sprzedaży od początku roku, rejestrując w sumie 659 maszyn - informuje www.farmer.pl za agencją Martin & Jacom monitorująca rynek rolniczy.

Na drugą lokatę spadł New Holland, który w analizowanym okresie (kwiecień) wprowadził na rynek 198 sztuk. Taki wynik oznacza dla producenta niebiesko-białych ciągników, w porównaniu z kwietniem 2014 roku, spadek sprzedaży o 26 proc. W ogólnym zestawieniu od początku roku, „błękitne ciągniki” uplasowały się minimalnie niżej od „zielonych” osiągając wynik 647 maszyn.

Podium zamyka Zetor. Produkty czeskiego producenta znalazły w tym miesiącu 150 nabywców, czyli o 5 proc. więcej niż przed miesiącem i o 17 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Tuż za podium z wynikiem 126 zarejestrowanych traktorów ulokowała się Kubota. Japoński producent sprzedał o trzy sztuki mniej niż w kwietniu 2014 roku.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM