Jak rozpoznać podrobione środki ochrony roślin?

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 02 lutego 2016 08:04

Jak rozpoznać podrobione środki ochrony roślin? Michał Grzbiela, DuPont Poland/ fot. Farmer.pl

Problem fałszowania pestycydów dotyka wielu producentów środków ochrony roślin. Jakie zagrożenie niesie ze sobą stosowanie preparatów niewiadomego pochodzenia oraz w jaki sposób rozpoznać podrobione środki mówiono podczas spotkania z rolnikami na konferencji DuPont – podaje Farmer.pl.

Oryginalne środki ochrony roślin są sprawdzane pod względem skuteczności i bezpieczeństwa względem ludzi i środowiska. Natomiast preparaty niewiadomego pochodzenie nie są w żaden sposób przebadane. Tym samym stosując taki środek nie tylko można zaszkodzić uprawom, ale przed wszystkim naraża się zdrowie osób trzecich spożywających produkty, gdzie wykorzystywano nielegalne środki ochrony roślin. Wytwórcy takich środków używają do nich substancji chemicznych nieprzebadanych pod względem szkodliwości i toksyczności, dlatego stanowią one realne zagrożenie dla naszego zdrowia.

O tym, że powinno być się czujnym i nie dać się zwieść tzw. super okazjom cenowym, mówił Michał Grzbiela z firmy DuPont na spotkaniu z rolnikami w Zielonej Górze. Wskazywał, że każdy produkt firmy posiada specjalny hologram, który ustawiony pod odpowiednim kątem zmienia barwy i ukazują się na nim charakterystyczne znaki. Zdecydowanie odradzał zakup środków ochrony roślin na bazarach czy targowiskach i podkreślał, że najlepiej kupować je u zaufanego, sprawdzonego i certyfikowanego dostawcy.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM