Jak firma BASF Polska przygotowała się do sezonu 2016?

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 26 lutego 2016 15:21

Jak firma BASF Polska przygotowała się do sezonu 2016? Tomasz Jaskulski, BASF Polska/ fot. sadyogrody.pl

- W ciągu pierwszych tygodni tego roku odbył się już cały szereg konferencji i szkoleń doradczych. Nasi współpracownicy spotkali się z ponad 10 tys. producentów z branży agro. Spośród nowości na obecny sezon przygotowaliśmy preparaty, takie jak Corum 502,4 SL, Tocata Duo – mówił Cezary Urban, Dyrektor Działu Środków Ochrony Roślin BASF Polska, podczas konferencji prasowej.

Produkt Corum 502,4 SL to herbicyd, który obecnie posiada rejestrację nie tylko w uprawach soi, ale i w innych roślinach strączkowych, takich jak groch jadalny, bób, bobik na suche nasiona, a także lucerna, koniczyna i esparceta. Przeznaczony jest w celu zwalczania zarówno chwastów dwuliściennych, jak również niektórych jednoliściennych – mówił Tomasz Jaskulski z BASF Polska.

Dodał, że środek ten zawiera dwie substancje czynne - bentazon i imazamoks, które znajdują się już na rynku od kilku lat. - Substancja bentazon pobierana jest wyłącznie przez liście, natomiast imazamoks w 70 proc. przez liście, a około 3o proc. substancji pobierane jest przez części podziemne. Są to substancje czynne z dwóch grup chemicznych i o różnym mechanizmie działania, co zapobiega wystąpieniu jakiejkolwiek odporności na herbicydy – zaznaczył Jaskulski.

Substancje wchodzące w skład tego preparatu są bezpieczne dla roślin uprawnych w zarejestrowanej dawce 1,25 l/ha z dodatkiem adiuwantu Dash HC (0,6 l/ha) - Etykieta rejestracyjna pozwala również na stosowanie tego środka w systemie dawek dzielonych, co jest bardzo korzystne dla roślin strączkowych, bowiem nie tylko skuteczność jest ważna, ale również bezpieczeństwo dla rośliny uprawnej – dodał.

Podczas konferencji prasowej firma BASF Polska przedstawiła również inne nowości produktowe dla upraw rolniczych, takie jak Tocata Duo (fungicyd do ochrony - pszenicy, pszenżyta, żyta, jęczmienia przed chorobami), a także preparat Wing P 462,5 EC (herbicyd w uprawie kukurydzy, rejestracja nie obejmuje kukurydzy cukrowej).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM