Intermag wprowadza biopreparat do rozkładu resztek pożniwnych

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 15 czerwca 2016 11:36

Intermag wprowadza biopreparat do rozkładu resztek pożniwnych Biopreparat - Bactim Słoma przeznaczony jest do rozkładu resztek pożniwnych po zbiorach warzyw/ fot. shutterstock.com

Firma Intermag wprowadziła na rynek biopreparat - Bactim Słoma przeznaczony do rozkładu resztek pożniwnych po zbiorach warzyw pozostawiających dużą biomasę, czyli kapustowate, psiankowate i korzeniowe, a także roślin rolniczych.

Biopreparat zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii: Bacilius subtilis szczep B00105 i Bacilius licheniformis szczep B00106, zdolne do szybkiej dekompozycji resztek pożniwnych. Mikroorganizmy te dzięki syntezie synergistycznego kompleksu enzymów z grupy celulaz, efektywnie katalizują reakcję rozkładu celulozy uwalniając jednocześnie cenne i łatwo przyswajalne składniki odżywcze dla roślin.

Preparat Bactim Słoma polecany jest do stosowania na resztki pożniwne, po zbiorach wszystkich gatunków roślin uprawnych w dawce 1–2 l/ha w 300–400 l/ha cieczy roboczej, (dawka 1l/ha zalecana jest w przypadku stosowania azotu do rozkładu resztek pożniwnych). Ponadto biopreparat ten może być użytkowany na nawozy naturalne - informuje firma Intermag.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM