INTERMAG inwestuje w nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 19 grudnia 2016 10:06

INTERMAG inwestuje w nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe Tunel eksperymentalny Centrum Badawczo-Rozwojowego jest jedną z najnowszych inwestycji firmy; Fot. Katarzyna Szulc

INTERMAG to obecnie nie tylko zakłady produkcyjne, ale i własne, nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe umożliwiające prowadzenie zaawansowanych badań nad innowacyjnymi preparatami oraz weryfikację ich skuteczności w praktyce rolniczej. Firma poinformowała o ostatnich osiągnięciach, nowościach produktowych i planach na konferencji prasowej zorganizowanej 8 grudnia br. w Dosłońcu (woj. małopolskie).

Laboratorium INTERMAG jest wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę pozwalającą realizować szeroki zakres zadań formulacyjnych, analiz chemicznych i badań biologicznych na roślinach. W 2015 r. uruchomiono komorę fitotronową, a ostatnią inwestycją jest nowoczesny tunel do prowadzenia badań biologicznych.

W ubiegłym roku firma ponad czterokrotnie zwiększyła wartość eksportu swoich produktów w porównaniu do 2009 r. – Zwiększamy obecność na rynkach, na które udało się nam wejść kilka lat temu, ale zdobywamy też nowe – podkreślał podczas spotkania Hubert Kardasz, prezes firmy.

W ubiegłym roku produkty INTERMAG po raz pierwszy pojechały do Hiszpanii, Belgii i Holandii, ale także do tak egzotycznych krajów jak Azerbejdżan czy Tajlandia. Firma stawia na rozwiązania, które mają służyć podnoszeniu efektywności produkcji, oraz które pozwalają dbać o środowisko naturalne, dlatego inwestuje w badania i rozwój. – Każdego roku staramy się przeznaczać na nie około pięciu procent swoich obrotów – mówił prezes Hubert Kardasz. Firma współpracuje z wiodącymi instytutami oraz uczelniami rolniczymi w kraju. Obecnie trwają prace nad biodegradowalnymi nawozami mikroelementowymi, a także nad produktami poprawiającymi zdrowotność roślin, które będą przyjazne dla środowiska. Nadal rozwijana jest produkcja preparatów o działaniu biostymulującym, a od niedawna opracowywane są formulacje produktów bazujących na mikroorganizmach.

Także w ofercie nawozowej firmy w nadchodzącym sezonie pojawią się nowości. O szczegółach oferty poinformował Wiesław Ciecierski, dyrektor ds. marketingu. Zapowiedział pojawienie się takich nowości nawozowych jak np.: MIKRO PLUS ULTRA: – nawóz w postaci ultragranulatu przeznaczony do fertygacji upraw w podłożach inertnych, organicznych oraz w gruncie. Innowacyjna technologia produkcji pozwala na umieszczenie wszystkich składników w każdej ultragranuli. Zapewnia to całkowitą jednorodność produktu i jego bardzo dobrą rozpuszczalność. Kolejną nowością jest zmodyfikowany i wzbogacony donasienny nawóz zawiesinowy PRIMUS B+ zawierający składniki pokarmowe, które po aplikacji na nasiona w trakcie przygotowania materiału siewnego, stają się łatwo dostępne dla tworzącego się systemu korzeniowego w okresie kiełkowania i początkowego rozwoju roślin. Skład produktu został wzbogacony w donasienny kompleks biostymulujący intensyfikujący rozwój systemu korzeniowego młodych roślin, co korzystnie wpływa m.in. na zwiększenie odporności na suszę.

W nowoczesnej uprawie analiza chemiczna materiału roślinnego jest niezbędna, aby optymalizować nawożenie, poprawić jakość plonu, a przede wszystkim obniżyć ponoszone koszty na nawozy – mówił Piotr Lubaszka, dyrektor handlowy. Od ubiegłego sezonu INTERMAG oferuje rolnikom i ogrodnikom należącym do KLUBU AGROINNOWATORA w ramach świadczonego doradztwa, kompleksową usługę – pobranie prób materiału roślinnego, przeprowadzenie jego analizy chemicznej w laboratorium INTERMAG oraz opracowanie zaleceń nawozowych. Oprócz doradztwa firma realizuje od sezonu 2016 cykl filmów „AKADEMIA NAWOŻENIA INTERMAG”, w których Doradcy firmy przybliżają podstawowe problemy uprawowe i podpowiadają w jaki sposób je efektywnie, a zarazem ekonomicznie rozwiązać.

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM