Intermag: Chelaty nawozowe zakwalifikowane do stosowania w rolnictwie ekologicznym

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 04 listopada 2016 15:02

Intermag: Chelaty nawozowe zakwalifikowane do stosowania w rolnictwie ekologicznym Formę ultrafranuli („struktura jeżynki”) cechuje duża powierzchnia przy kontakcie z wodą, co umożliwia jej szybkie rozpuszczenie. Zdjęcie ultragranuli wykonano w 60-krotnym powiększeniu./ fot. Intermag

Trzy chelaty nawozowe z serii MIKROCHELAT – MIKROCHELAT Mn-13, MIKROCHELAT Cu-15 i MIKROCHELAT Zn-15 zostały 23 września 2016 roku zakwalifikowane przez IUNG-PIB w Puławach do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Obecnie na kwalifikację oczekuje MIKROCHELAT Fe-13 - informuje firma.

Preparaty zostały zamieszczone w wykazie nawozów i środków poprawiających właściwości gleby, zakwalifikowanych do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

MIKROCHELATY to wysokiej jakości chelaty nawozowe w postaci ultragranulatu. Formułę ultragranulatu wyróżniają bardzo dobre właściwości użytkowe: szybka rozpuszczalność dzięki unikalnej strukturze, całkowita rozpuszczalność – roztwór powstały po rozpuszczeniu ultragranul jest pozbawiony osadu, bardzo dobra rozpuszczalność także w zimnej i twardej wodzie, brak pylenia podczas wsypywania do zbiornika z wodą. Ponadto wysoka odporność na czynniki zewnętrzne podczas magazynowania (brak zbrylania).

Chelaty nawozowe MIKROCHELAT wyróżnia pełne schelatowanie, doskonała mieszalność z większością agrochemikaliów, bezpieczeństwo dla roślin, szybkie wchłanianie i przyswajanie przez rośliny. Serię tworzy 7 chelatów nawozowych: Zn-15, Cu-15, Mn-13, Fe-13, Fe-11, Fe-8 oraz Fe-6 o-o. Polecana jest w uprawie roślin do zabiegów dolistnych, doglebowych i fertygacji w celu skutecznego zapobiegania i likwidowania niedoborów: miedzi, żelaza, manganu i cynku.

Sposób wytwarzania wysokiej jakości chelatów nawozowych opiera się na technologii chronionej wieloma patentami. W 2015 roku firma Intermag otworzyła nowoczesną instalację do produkcji nawozów w postaci ultragranulatu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM