Innvigo - nowa firma na rynku ochrony roślin z ofertą dla sadownictwa

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 10 września 2015 09:05

Innvigo - nowa firma na rynku ochrony roślin z ofertą dla sadownictwa Od lewej Kszysztof Golec wiceprezes Innvigo, Władysław Wojtyła prezes zarządu, Jacek Zawadzki wiceprezes zarządu/ fot. sadyogrody.pl

- Chcemy jako Innvigo być dostawcą solidnych i nowoczesnych rozwiązań w ochronie i odżywianiu roślin. Dzięki temu producent będzie uzyskiwał wyższe plony, przy rozsądnych kosztach. Ofertę produktową wspieramy profesjonalnym doradztwem – powiedział Władysław Wojtyła, prezes zarządu firmy Innvigo, podczas konferencji prasowej.

- Dążymy do jak najszerszego wykorzystania polskiej wiedzy i technologii w procesie tworzenia i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Chcielibyśmy, żeby Innvigo było firmą o charakterze międzynarodowym – mówił Władysław Wojtyła.

Firma Innvigo została zarejestrowana w grudniu ubiegłego roku. – Obecnie firma jest zorganizowana i kompletna. Mamy także już zainicjowaną organizację w Czeskiej Republice i na Słowacji. Następne kraje, do których się przymierzamy to Rumunia, Węgry, Ukraina, Włochy i Hiszpania. Nie zapominamy o Niemczech i Francji i będziemy również pracować nad tym, aby na tych rynkach zaistnieć – dodał prezes zarządu Innvigo.

Firma w swoim portfolio posiada produkt FruitSmart - pierwszy polski środek  zawierający 1 MCP (1-metylocyklopropen) do stosowania w przechowalniach po zbiorach owoców.

- Preparat FruitSmart to innowacyjny produkt oparty na bazie 1-MCP, do przechowywania owoców. Jest to regulator wzrostu blokujący receptory etylenu, dzięki temu umożliwia dłuższe i lepsze przechowywanie owoców w komorach przechowalniczych. Preparat ten podnosi wartość tych owoców i zwiększa ich odporność na różnego rodzaju choroby przechowalnicze – mówiła Agnieszka Bober, doradca z firmy Innvigo.

Dodała, że poprzez stosowanie tego preparatu utrzymujemy przez dłuższy czas wysoką jędrność jabłek. - Hamujemy procesy chorobotwórcze związane z procesami starzenia się owoców w chłodni. Rynek sadowniczy jest trudny i dynamicznie się rozwija. Produkt FruitSmart pomaga naszym sadownikom sprostać wysokim wymaganiom rynku – powiedziała Agnieszka Bober.

- Biostymulatory są także przedmiotem naszych działań i to będzie znaczący element naszej oferty. Będziemy mieli na przyszły sezon co najmniej kilka takich specjalistycznych nawozów, ale to jeszcze będzie ulegało dalszej rozbudowie. Zakładamy, że nawozy dolistne i biostymulatory będą również w ofercie handlowej nie tylko w Polsce, ale także w aktywnościach zagranicznych – zaznaczył Krzysztof Golec, wiceprezes zarządu Innvigo.

W ofercie firmy Innvigo (oprócz preparatu FruitSmart) znajduje się również fungicyd Heros 450 SC, który przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczo i interwencyjnie w ochronie jabłoni przed parchem. Portfolio firmy obejmuje również insektycydy, herbicydy i fungicydy do stosowania w ochronie upraw rolniczych, m.in. pszenicy i rzepaku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM