Hortico zakłada znaczny wzrost przychodów w 2015 roku

Autor: www.sadyogrody.pl / pr 12 czerwca 2015 10:44

Hortico S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się zaopatrzeniem ogrodnictwa, zakończyła 2014 r. zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w kwocie 3,77 mln zł oraz przychodami sięgającymi 80,03 mln zł.

W 2013 r. Hortico S.A. miało 1,69 mln zł zysku netto, a sprzedaż wyniosła 59,39 mln zł. Miniony rok okazał się dla spółki udanym, ponieważ oprócz istotnej poprawy wyników finansowych oraz wzrostu rentowności, udało jej się również wygrać przetarg na nabycie Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim S.A. w upadłości likwidacyjnej (PNOS). Transakcja nabycia PNOS-u została sfinalizowana w marcu br., a jej wartość zamknęła się łączną kwotą 13,52 mln zł.

 - Wyniki finansowe spółki w 2014 r. należą do najlepszych w całej naszej historii i potwierdzają, że podejmowane przez nas działania w zakresie rozwoju Grupy Kapitałowej są słuszne. Wysoka dynamika wzrostu sprzedaży, a także osiąganie wyższych rentowności, pozwoliło nam zdecydowanie poprawić wynik finansowy. Przewidujemy, że uda nam się utrzymać ten pozytywny trend w kolejnych kwartałach i tym samym wypełnimy prognozy finansowe na 2015 r. - komentuje Paweł Kolasa, prezes zarządu spółki Hortico S.A.

Prognozy finansowe Grupy Kapitałowej Hortico S.A. na 2015 r. zakładają wypracowanie ponad 95 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz osiągnięcie 5,43 mln zł zysku netto. Zarząd spółki zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 0,15 zł brutto na akcję. Łączna kwota przeznaczona na ten cel może wynieść blisko 1,68 mln zł brutto. Rok wcześniej spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 0,07 zł na akcję.

Hortico S.A. jest dystrybutorem zajmującym się sprzedażą artykułów ogrodniczych i prowadzi działalność biznesową w dwóch obszarach: „profi” oraz „hobby”. W ramach pierwszego z nich spółka zaopatruje w środki produkcji działy specjalne w branży ogrodniczej. Realizowana sprzedaż hurtowa w tym segmencie odbywa się w kraju oraz zagranicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM