Hortico skokowo zwiększyło wyniki w I. kwaratle 2015 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 14 maja 2015 10:34

Hortico, spółka zajmująca się zaopatrzeniem ogrodnictwa, wypracowała w I kwartale 2015 r. 2,7 mln zł zysku netto na poziomie skonsolidowanym i 22,47 mln zł przychodów ze sprzedaży. W analogicznym okresie 2014 r. spółka wypracowała 1,43 mln zł zysku netto i 15,5 mln zł przychodów ze sprzedaży. Tegoroczne wyniki finansowe wykazały blisko 90 proc. poprawę w zakresie zysku netto oraz 45 proc. wzrost wartości sprzedaży.

- Był to dla nas najlepszy kwartał w całej naszej historii. Bardzo ważne jest dla mnie to, że wzrostowi przychodów towarzyszył wzrost rentowności, który przełożył się na istotne zwiększenie zysku netto. Wierzę, że ten rok będzie dla nas niezwykle udany - stwierdza Paweł Kolasa, prezes zarządu spółki Hortico.

Pod koniec marca br. spółka podpisała umowę z ING Bankiem Śląskim S.A. na udzielenie korporacyjnego kredytu w wysokości blisko 11,85 mln zł. Kredyt ten miał posłużyć do sfinansowania zakupu Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim w upadłości likwidacyjnej (PNOS). Hortico w grudniu 2014 r. wygrało przetarg publiczny na zakup PNOS-u. Finalizacja transakcji nabycia tego przedsiębiorstwa nastąpiła 31 marca 2015 r., a ostateczna cena za PNOS wyniosła 13,52 mln zł.

Hortico jest dystrybutorem zajmującym się sprzedażą artykułów ogrodniczych i prowadzi działalność biznesową w dwóch obszarach: „profi” oraz „hobby”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM