Hortico podzieli się zyskiem z akcjonariuszami

Autor: www.sadyogrody.pl / pr 02 czerwca 2015 10:20

Hortico SA, spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się zaopatrzeniem ogrodnictwa, planuje wypłacić dywidendę z zysku wypracowanego w 2014 r. Zarząd spółki rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,15 zł na akcję.

Podczas najbliższego walnego zgromadzenia spółki akcjonariusze podejmą uchwałę w sprawie podziału zysku osiągniętego w 2014 r. Zarząd spółki przedstawił swoją rekomendację w tej sprawie i proponuje wypłatę dywidendy w wysokości 0,15 zł brutto na akcję. Łączna kwota, która ma trafić w ręce akcjonariuszy wynosi blisko 1,68 mln zł brutto. W poprzednim roku Hortico SA wypłaciło dywidendę w wysokości 0,07 zł na akcję. Proponowana przez zarząd dywidenda jest wyższa o ok. 115 proc. od wypłaconej za poprzedni rok obrotowy.

- Zamierzamy kontynuować przyjętą przez nas zasadę corocznej wypłaty dywidendy i po raz kolejny podzielić się wypracowanym zyskiem z naszymi akcjonariuszami. Sytuacja finansowa spółki jest bardzo dobra, o czym świadczą rekordowe wyniki finansowe, które osiągnęliśmy w I kw. tego roku. Naszym celem jest, aby Hortico SA była spółką trwale dywidendową i corocznie dzieliła się zyskiem z akcjonariuszami - stwierdza Paweł Kolasa, prezes zarządu spółki. 

W I kw. 2015 r. spółka wypracowała 2,7 mln zł zysku netto na poziomie skonsolidowanym, a jej przychody ze sprzedaży wyniosły 22,47 mln zł - były to tym samym najlepsze wyniki finansowe Hortico w całej jej historii. Prognozy finansowe na 2015 r. przewidują wypracowanie ponad 95 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz osiągnięcie 5,43 mln zł zysku netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM