Grupa Ciech zamierza rozbudować ofertę w segmencie środków ochrony roślin

Autor: parkiet.com 30 grudnia 2016 09:05

Grupa Ciech zamierza rozbudować ofertę w segmencie środków ochrony roślin Maciej Tybura, prezes Ciechu / Fot. (mat. pras. Ciech)

W najbliższych kwartałach jednym z głównych celów grupy Ciech będzie dywersyfikacja portfela oferowanych na rynku produktów. Duży nacisk zarząd chce położyć zwłaszcza na rozwój specjalistycznych produktów w obszarze sody i soli, czyli segmencie, w którym firma osiąga większość przychodów. Duże nadzieje wiązane są również z produkcją środków ochrony roślin - czytamy na parkiet.com.

Ciech będzie też rozwijał działalność w segmencie organicznym, który po III kwartałach tego roku zapewnił grupie ponad 0,5 mld zł przychodów. Duże nadzieje wiązane są zwłaszcza z produkcją środków ochrony roślin, obszarem obsługiwanym przez zależną firmę Ciech Sarzyna.

Jak mówi Maciej Tybura, prezes Ciechu, w 2017 roku działania tej spółki będą skoncentrowane na dalszej rozbudowie sieci dystrybucji dla produktów z linii Agro i Ziemovit. Spółka pracuje również nad uzyskaniem rejestracji swoich produktów w kolejnych krajach.

Dodaje, że potwierdzeniem ambitnych planów dotyczących zagranicznej ekspansji Sarzyny jest w tym roku dwukrotny wzrost przychodów z eksportu ŚOR.

Więcej na parkiet.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM