Grupa Azoty zwiększy ofertę nawozów. W tym celu zainwestuje ponad 1 mld zł

Autor: Rzeczpospolita 25 kwietnia 2017 10:42

Grupa Azoty zwiększy ofertę nawozów. W tym celu zainwestuje ponad 1 mld zł fot. materiały prasowe

Puławskie zakłady budują nowe instalacje i zwiększają ofertę produktów. Na rozbudowę kompleksu nawozowego wydadzą ponad 1 mld zł - informuje Rzeczpospolita.

Choć analitycy z umiarkowanym optymizmem patrzą na rynek nawozów, to władze Puław, największej spółki z giganta nawozowego – Grupy Azoty, są dobrej myśli.

Jacek Janiszek, prezes Puław, przyznaje, że chcąc sprostać oczekiwaniom rynku, spółka musi rozwijać paletę produktów. – Musimy mieć najnowocześniejsze technologie, by oferować rolnikom udoskonalone nawozy, na przykład takie, które dłużej wchłaniają się do gleby – wyjaśnia Janiszek.

W uruchomieniu produkcji nowoczesnych nawozów pomoże Puławom rozbudowa kompleksu nawozowego. Po trwających niemal rok negocjacjach spółka wybrała Thyssenkrupp Industrial Solutions jako dostawcę technologii do budowy kolejnej instalacji kwasu azotowego. Wartość podpisanej w poniedziałek umowy została utajniona. Wiadomo jednak, że planowane inwestycje w tym segmencie pochłoną 695 mln zł.

To największa inwestycja w segmencie nawozowym spośród realizowanych obecnie w całej Grupie Azoty. W puławskich zakładach tak dużego projektu nie było od kilkunastu lat. Jego realizacja zakończy się w 2024 r. Dzięki inwestycji oferta Puław powiększy się o nowe wyroby – saletrę wapniową, potasową i magnezową.

Więcej w Rzeczpospolitej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM