Grupa Azoty umacnia swoją pozycję na rynku nawozów

Autor: PAP / GRUPA AZOTY 13 lutego 2018 15:10

Grupa Azoty umacnia swoją pozycję na rynku nawozów fot. shutterstock

Cztery spółki grupy Azoty: z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna podpisały umowę o współdziałaniu. Zintegrowana współpraca będzie dotyczyć m.in. handlu nawozami - czytamy w komunikacie prasowym.

Grupa liczy, że w efekcie podpisanej umowy będzie realizowała jednolitą strategię i politykę handlową, której towarzyszyła będzie konsolidacja i koordynacja działań marketingowych pod wspólną marką. Grupa Azoty to największa polska korporacja chemiczna i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie.

- To wydarzenie o strategicznym znaczeniu dla całej Grupy i jej efektywnego funkcjonowania na konkurencyjnym rynku chemicznym. Umowa pozwoli Grupie m.in. na wykorzystanie synergii i wzmocnienie pozycji poprzez zintegrowane zarządzenie obszarem handlu – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

W coraz większej liczbie obszarów Grupa Azoty, dzięki konsolidacji działa jak jedno przedsiębiorstwo. W obszarze zakupu strategicznych surowców w większości przypadków wspólnie dokonywany jest wybór dostawców i prowadzone są negocjacje cenowe - wykorzystywany jest efekt skali, który pozwala na uzyskiwanie konkurencyjnych cen.

Departament Korporacyjny Handlu Segmentu Agro - bo tak będzie nazywała się wspólna jednostka - będzie stanowił element struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa każdej ze spółek. Jego siedzibą będą Puławy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM