Grupa Azoty stawia na precyzyjne rolnictwo

$data.author.description Autor: www.wnp.pl 09 grudnia 2016 11:09

Grupa Azoty stawia na precyzyjne rolnictwo fot. shutterstock.com

W ekspresowym tempie spółki Grupa Azoty SA oraz SatAgro podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie dostarczania usług informatycznych z zakresu rolnictwa precyzyjnego - informuje wnp.pl.

Innowacyjny system umożliwia bieżące monitorowanie rozwoju upraw, obserwowanie skutków pogody i zabiegów agronomicznych, a także generowanie map aplikacyjnych umożliwiających precyzyjne sianie, nawożenie oraz opryski ochronne.

Podpisany w piątek, 9 grudnia, list intencyjny (do podpisania doszło zaledwie po dwóch miesiącach negocjacji) doskonale wpisuje się w tzw. Plan Morawieckiego. Po pierwsze współpracują ze sobą spółki Skarbu Państwa i prywatna firma. Projekt jest także innowacyjny i co kluczowe przyniesie różnorakie korzyści.

- Chcemy mocniej wejść w projekty innowacyjne i nowe technologie. Zgodnie z naszą strategią działania w obszarze Agro zależy nam nie tylko na dostarczaniu najlepszej jakości nawozów dla polskiego rolnictwa, ale także na dzieleniu się wiedzą z przedsiębiorcami rolnymi. Wsparcie naszych najlepszych klientów usługą informatyczną SatAgro, która bazuje na automatycznie przetwarzanych danych satelitarnych z pewnością może przysłużyć się do optymalnego wykorzystania zarówno nawozów azotowych, jak i środków ochrony roślin. Takie rozwiązania niewątpliwe wpływają na obniżenie kosztów produkcji rolnej oraz na zmniejszenie jej wpływu na środowisko – komentuje Mariusz Bober, prezes zarządu Grupy Azoty. – Rozwiązanie to wydaje nam się na tyle ciekawe i perspektywiczne, że wspólnie rozważamy zaangażowanie kapitałowe w ten projekt – dodaje prezes Bober.

Więcej w serwisie www.wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM