Graminicyd Perenal 104 EC dostępny w uprawach warzyw i roślin rolniczych

Autor: www.sadyogrody.pl 05 stycznia 2016 14:13

Graminicyd Perenal 104 EC dostępny w uprawach warzyw i roślin rolniczych Firma Dow AgroSciences uzyskała rejestracje graminicydu Perenal 104 EC do zwalczania chwastów jednoliściennych/ fot. shutterstock.com

Firma Dow AgroSciences uzyskała rejestracje graminicydu Perenal 104 EC do zwalczania chwastów jednoliściennych. Preparat ten można stosować w przypadku warzyw - marchwi, cebuli, słonecznika oraz w uprawach rolniczych, tj. rzepak ozimy, burak cukrowy, bobik, groch pastewny, a także w szkółkach drzew ozdobnych.

Perenal 104 EC jako substancję czynna zawiera Haloksyfop-P - 104 g/l (10,1 proc.). Na rynku dostępny jest w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Przeznaczony do zastosowań nalistnych w celu zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych. Po zastosowaniu preparat ten przemieszcza się do korzeni i rozłogów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów.

Środek ten wnika do wnętrza chwastów w ciągu godziny od zastosowania. Natomiast całkowite zniszczenie chwastów następuje w 2-3 tygodnie po użyciu tego preparatu. Chwasty roczne są najbardziej wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku fazy krzewienia, chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-8 liści.

Preparat ten w uprawach warzyw, takich jak marchew, cebula i słonecznik należy stosować wiosną po wschodach roślin uprawnych i chwastów, niezależnie od fazy rozwojowej warzyw. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 1 l/ha. W sezonie wegetacyjnym można wykonać jeden zabieg opryskiwania, przy czym według zaleceń środek ten można stosować nie częściej niż 1 raz na 2 lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM