Firma Weremczuk wprowadza na rynek nowy kombajn do warzyw (zdjęcia)

Autor: www.sadyogrody.pl 13 kwietnia 2015 08:51

Nowością w ofercie firmy Weremczuk jest kombajn do zbioru warzyw korzeniowych, takich jak marchew, pietruszka, pasternak, seler czy burak ćwikłowy.

W kombajnie zastosowano technologię zbioru warzyw, która polega na wyorywaniu, chwytaniu za nać i wynoszeniu do góry przy jednoczesnym czyszczeniu korzeni z ziemi. Korzenie transportowane są do przyczepy jadącej obok bądź za kombajnem. Maszyna została wyposażona w silnik Perkins, niezależny układ hydrauliczny i hydrostatyczny napęd kół jezdnych z dwubiegową przekładnią.

Rama nośną kombajnu wsparto na trzech kołach nośnych, z czego przednie koło wysunięte do przodu porusza się w międzyrzędziach, bez konieczności stosowanie wolnej od warzyw ścieżki do przejazdu. Wart uwagi jest transporter główny, którym można sterować wysokością zrzutu korzeni do odpowiedniego miejsca. Istnieje  możliwość skierowania transportera do tyłu.

Kombajn posiada dwa systemy automatycznego prowadzenia wzdłuż rzędów: przez przesuw urządzeń zbierających lub przez sterowanie przednim kołem. Kombajn wyposażony jest również w system automatycznego dopasowania prędkości pasów głównych do prędkości jazdy roboczej.

Kabina w maszynie jest wyciszona z możliwością zamontowania klimatyzacji, wentylacji czy radia. W opcji dostępna jest możliwość zamontowania kamer wizyjnych wraz z monitorem umożliwiających obserwację tylnej części maszyny. Kombajn można doposażyć w reflektory robocze do pracy w nocy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM