Firma Ursus partnerem mechanizacji rolnictwa w Afryce

Autor: www.sadyogrody.pl/ pr 14 lipca 2015 10:46

Firma Ursus partnerem mechanizacji rolnictwa w Afryce fot. Farmer

Podczas 25. Szczytu Unii Afrykańskiej w Johannesburgu (RPA) rozpoczęła się kampania Unii Afrykańskiej na rzecz mechanizacji rolnictwa. W ramach kampanii w trakcie sesji plenarnej Szczytu, 54 przywódcom państw członkowskich organizacji zostały wręczone glebogryzarki Ursusa. Współpracę i zaangażowanie tej polskiej firmy na rzecz mechanizacji rolnictwa w Afryce doceniła Unia Afrykańska.

-  Jesteśmy zaszczyceni, że polska firma cieszy się zaufaniem i wsparciem tak ważnej organizacji w Afryce, jak Unia Afrykańska – mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A. Doceniamy chęć dalszej współpracy i dokładamy wszelkich starań, by wkład Ursusa w mechanizację Afryki był jak największy – podkreśla Zarajczyk.

Do Unii Afrykańskiej należą wszystkie kraje kontynentu poza Republiką Środkowoafrykańską. Głównym celem działania UA jest promocja trwałego rozwoju na szczeblu ekonomicznym, społecznym i kulturalnym, a także integracja gospodarek afrykańskich. Unia Afrykańska realizuje program rozwoju Agenda 2063, którego jednym z celów jest mechanizacja rolnictwa.

Dzięki rządowemu programowi Poland Go Global, Ursus w 2013 roku podpisał kontrakt z etiopską firmą METEC o wartości ok. 90 mln dolarów amerykańskich. Spółka zakończyła obecnie realizację ostatniej fazy pierwszej części kontraktu na dostawę 1,5 tys. ciągników. Do przejścia do drugiej części kontraktu – na dostawę kolejnych 1,5 tys. ciągników – potrzebne jest wsparcie rządowe.

W tym roku Ursus wraz z władzami firmy METEC uroczyście otworzył wybudowaną przez Etiopczyków montownię ciągników swojej marki w mieście Adama w Etiopii. Zatrudnieni tam miejscowi pracownicy zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów. Ursus ma w planach wejście na kolejne rynki afrykańskie. Obecnie spółka prowadzi rozmowy w Angoli, Tanzanii i Nigerii.  

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do współpracy z partnerami z Afryki. Rozumiemy potrzeby i mentalność ludzi z innej kultury, co, oprócz konkurencyjnego produktu, jest naszą mocną stroną. Chcemy być uczestnikiem pozytywnych zmian w Afryce, wspierać tamtejsze kraje w rozwoju, a jednocześnie odbudowywać w kraju pozycję Ursusa –  mówi Karol Zarajczyk. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM