Firma nawozowa ICL Polska poszerza ofertę

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 03 marca 2016 14:13

Firma nawozowa ICL Polska poszerza ofertę Od lewej Maciej Mynett Dyrektor Krajowy ICL Polska, Krystyna Bargieł Koordynator ds. Marketingu, Andrzej Miąsko, Regionalny Kierownik Sprzedaży ICL Polska, Tomasz Pisulewski Doradca Techniczny w ICL Polska/ fot. sadyogrody.pl

- Nasz kierunek działania na najbliższe lata to produkty nawozowe przeznaczone dla owoców miękkich, a także upraw warzyw. W nieco mniejszym stopniu będziemy koncentrować się na rolnictwie – mówił Maciej Mynett, Dyrektor Krajowy ICL Specialty Fertilizers , podczas spotkania prasowego.

- Spośród znanych nawozów dolistnych w ofercie firmy dostępny jest Agroleaf Power i Agroleaf Special Mn i Zn. Do fertygacji polecana jest seria - Agrolution, Solinure i Select. Natomiast w grupie nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników znajdują się produkty Agroblen i Agromaster – mówił Tomasz Pisulewski, doradca techniczny z firmy ICL.

Nowością firmy jest Polisulfat GP, który w swym składzie zawiera potas, magnez, wapń i siarkę. Produkt ten jest w pełni naturalny, dlatego może być stosowany w uprawach ekologicznych. Surfaktant H2Flo jest mieszaniną substancji powierzchniowo czynnych i środków zwilżających. Przeznaczony jest do stosowania przy niedoborach wody w uprawach jagodowych, a także w przypadku warzyw.

Preparat Intracell zawiera w swym składzie aminokwas glicynę. Wykazuje działanie przeciw stresowe w przypadku wystąpienia suszy, wysokich temperatur, zasolenia. Przykładowo ogranicza pękanie owoców (pomidor, owoce pestkowe), a także poprawia odporność roślin na choroby fizjologiczne, takie jak sucha zgnilizna. Preparat ten można stosować w produkcji ekologicznej.

Innowacyjnym preparatem jest również Rise P, który zawiera bakterie Bacillus amyloliquefaciens Strain IT45. Produkt ten stymuluje rozwój systemu korzeniowego oraz zwiększa przyswajalność fosforu i jonów metali przez rośliny. Przeznaczony jest do stosowania w uprawach, takich jak ziemniaki, rośliny korzeniowe, kapustne, cebulowe, motylkowe, rzepak oraz zboża. 

ICL Specialty Fertilizers ma wyłączność na wydobywanie soli z Morza Martwego. Ponadto firma wykorzystuje surowce z kopalń w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a także z Pustyni Negev (fosforyty). Fabryki nawozów płynnych zlokalizowane są w Izraelu i Hiszpanii. Nawozy krystaliczne (oprócz Hiszpanii i Izraela) produkowane są również w Belgii, a nawozy otoczkowane w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM