Firma John Deere zaprezentowała nową wersję kosiarki Tango E5

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 03 grudnia 2015 10:20

Firma John Deere zaprezentowała nową wersję kosiarki Tango E5 W listopadzie marka John Deere zaprezentowała w Hanowerze Tango E5 serii II, kosiarkę, która w sprzedaży będzie dostępna od wiosny/ fot. pr

W listopadzie marka John Deere zaprezentowała w Hanowerze Tango E5 serii II, kosiarkę, która w sprzedaży będzie dostępna od wiosny.

Na jakie nowości mogą liczyć przyszli nabywcy serii II?  - Nowa generacja  została wyposażona w podwójną obudowę chroniącą podzespoły, dzięki czemu sprzęt może działać zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni. Nowy model ma również odświeżony interfejs operatora z ikonami oraz informacjami na temat bieżącego i przyszłego stanu kosiarki.  Zastosowaliśmy także bardziej inteligentny system nawigacji – wymienia Robert Łoza z John Deere.

Zmiany zaszły również w nawigacji i sposobie skręcania kosiarki. Tango E5 serii II kosi trawnik po losowo wybranej ścieżce, natomiast zastosowana w modelu technologia Forward poprawiła charakterystykę skrętu. W rezultacie kosiarka, zbliżając się do ukrytego przewodu granicznego, zawraca przed zetknięciem się z nim, co jest szczególnie istotne m.in. na nierównym i ograniczonym terenie.  

Nowe Tango E2 zostało wyposażone w akumulator litowo-jonowy, który pozwala na skoszenie niemal jednej czwartek hektara (do 2200 mkw.). Gdy poziom energii będzie zbliżał się do końca, kosiarka automatycznie wróci do stacji ładującej. Użytkownik będzie mógł wybrać z trzech rodzajów prędkości od 36 do 44 cm/s. Sprzęt  został wyposażony także w funkcję dostosowania do nachylenia, co ułatwi koszenie na np. wniesieniu. 

Producentem TANGO E5 jest firma John Deere znana z produkcji maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego, leśnego i urządzeń do pielęgnacji zieleni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM