F&N Agro Polska częścią międzynarodowej Grupy Nufarm

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 17 grudnia 2015 08:07

F&N Agro Polska częścią międzynarodowej Grupy Nufarm Od lewej - Dr Manfred Weiser, Dyrektor Generalny Nufarm Polska, Hugo Schweers, Dyrektor Generalny Nufarm na Europę, Bliski Wschód i Afrykę/ fot. sadyogrody.pl

Firmy Nufarm i FMC Corporation doszły do porozumienia i zadecydowały o zakończeniu działalności joint venture F&N Agro Polska. - Naszym założeniem poprzez firmę Nufarm Polska jest regularne wprowadzanie produktów agrochemicznych około 4-5 rocznie, co pozwoli nam na zwiększenie udziału w rynku do 5 proc. – mówił dr Manfred Weiser, Dyrektor Generalny Nufarm Polska, podczas konferencji prasowej.

- Polska staje się bardzo ważnym krajem dla globalnego biznesu rolniczego. Dlatego zależy nam aby świadczyć naszym klientom, jak najlepsze usługi innowacyjne. W portfolio firmy dominują herbicydy, aczkolwiek zarówno fungicydy, insektycydy, jak również regulatory wzrostu stanowią podstawę działalności firmy – mówił Hugo Schweers, Dyrektor Generalny Nufarm na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Zaznaczył, że dla Nufarm bardzo ważna jest współpraca z japońska firmą Sumitomo. – To największy nasz udziałowiec. Firma Sumitomo jest dużym graczem światowym, posiadającym własne centra badań i rozwoju. Opracowują własne produkty, dzięki temu my jako Nufarm możemy te preparaty na skalę globalną rozprowadzać, w oparciu o partnerstwo – dodał Hugo Schweers.

- Dotychczas w F&N Agro mieliśmy produkty Nufarm i FMC. W związku ze zmianami nie będziemy dystrybuowali produktów FMC, aczkolwiek w to miejsce wejdą zupełnie nowe preparaty. Mamy dobrą pozycję rynkową jeśli chodzi o herbicydy i regulatory wzrostu na zboża, a także herbicydy na kukurydzę. W Polsce przez kolejne 3-4 lata sektor fungicydów na zboża będzie się rozwijał. Chcemy osiągnąć wzrosty poprzez wprowadzenie nowych produktów – skomentował dr Manfred Weiser.

Paweł Borkowski, Dyrektor Działu Rozwoju i Rejestracji poinformował, że firma obecnie pracuje nad rozszerzeniem rejestracji preparatu Prolectus 50 WG o inne uprawy sadownicze. Ponadto wrócą produkty miedziowe, m.in. Champion MAG 50 WG, który obecnie jest w trakcie rejestracji. Produkty miedziowe cały czas stanowią ważny element walki z parchem jabłoni – zaznaczył.

Nufarm jest jedną ze światowych firm działających w sektorze ochrony upraw i nasion specjalistycznych. Firma posiada zakłady produkcyjne i sieć sprzedaży w Australii, Nowej Zelandii, Azji, Europie i obu Amerykach. Nufarm jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Australii (symbol NUF), a jego siedziba mieści się w Melbourne. Firma F&N Agro zajmowała się m.in. sprzedażą produktów Nufarm i FMC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM