EEC 2015: Środki do produkcji rolnej trzeba stosować w sposób zrównoważony

Autor: www.portalspozywczy.pl/ www.sadyogrody.pl 28 kwietnia 2015 09:41

EEC 2015: Środki do produkcji rolnej trzeba stosować w sposób zrównoważony EEC 2015

Podczas panelu dot. bezpieczeństwa żywnościowego na EEC paneliści byli zgodni co do tego, że u podstaw dobrego zarządzania dystrybucją żywności jak i stosowaniem środków ochrony roślin leży wiedza.

- Istnieje potrzeba poprawy efektywności transferu wiedzy z badań do praktyki. Nowoczesną koncepcją dzielenia się wiedzą jest „Klaster Innowacji w Agrobiznesie”, który funkcjonuje przy SGGW od kilku lat, łączy w sobie zaplecze naukowe, instytucje otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców – twierdzi Sebastian Jarzębowski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Klastra Innowacje w Agrobiznesie utworzonego m.in. przez SGGW.

Janusz Igras, dyrektor naukowy Instytutu Nowych Syntez Chemicznych, jest zdania, że zapewne powinno się stosować wszystkie środki do produkcji rolnej, w tym nawozy, jednak w sposób zrównoważony. - Poza tym powinniśmy stosować dobre praktyki rolnicze – i w tym obszarze mamy jeszcze sporo do zrobienia – podkreślał ekspert.

Z kolei Grupa Azoty pochwaliła się, że wspólnie z SGGW zorganizowała studia podyplomowe dla agrotechników i przedstawicieli rolnych ze specjalnie przygotowanym profilem kształcenia. - Myślimy również o uruchomieniu MBA - przyznał Zenon Pokojski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM