Dyrektor BASF: Polski rynek jest dobrze rozwinięty (video)

Autor: www.wnp.pl 29 maja 2015 13:50

Dyrektor BASF: Polski rynek jest dobrze rozwinięty (video) Dirk Elverman, dyrektor zarządzający BASF Polska/ Fot. (mat. pras.)

- Jesteśmy firmą nie tylko z zagranicy. W Polsce działamy od 23 lat. Perspektywy nigdy nie były lepsze niż dziś. Oczywiście są także pewne wyzwania, choćby związane z eksportem do Eurostrefy - mówi dyrektor zarządzający BASF Polska Dirk Elvermann.

Według niego rynek polski jest jednak tak dobrze rozwinięty, że spółki są w stanie skompensować te trudna wyzwania w dość gładki sposób. 

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna sprzedaż BASF Polska sięgnęła 770 mln euro. To aż o 40 mln euro więcej niż w 2013 roku. Polska spółka BASF ma się więc czym pochwalić.

Z jednej strony wynika to z szybko rosnącego w naszym kraju popytu, a z drugiej ze zwiększenia oferty produktowej chemicznego giganta. Należy także pamiętać, że 2014 rok to także otwarcie w naszym kraju nowego zakładu BASF. W Środzie Śląskiej gigant rozpoczął produkcję katalizatorów.

Obecnie BASF zatrudnia w Polsce ponad pół tysiąca pracowników. Firma współpracuje w Polsce z podmiotami z wielu gałęzi przemysłu, w tym oczywiście również z najważniejszymi firmami chemicznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM