Duży spadek sprzedaży maszyn. Producenci liczą na poprawę sytuacji

$data.author.description Autor: farmer.pl 01 grudnia 2016 13:05

Duży spadek sprzedaży maszyn. Producenci liczą na poprawę sytuacji Niskie ceny tegorocznych zbiorów wpłynęły między innymi na to, że rolnicy zacisnęli pasa. Wielu z nich mimo planowanych wcześniej inwestycji musiało z nich zrezygnować / fot. farmer.pl

Niskie ceny tegorocznych zbiorów wpłynęły między innymi na to, że rolnicy zacisnęli pasa. Wielu z nich mimo planowanych wcześniej inwestycji musiało z nich zrezygnować. Duży spadek w sprzedaży ciągników odczuli wszyscy, także Zetor, który rok kończy w minorowych nastrojach. Tym bardziej, że spadek w sprzedaży maszyn jest ogromny - informuje farmer.pl.

Gdyby spojrzeć tylko na listę najczęściej kupowanych maszyn za ostatni miesiąc można by stwierdzić, że Zetor, który jest na jej czele, ma powody do zadowolenia. Sytuacja zmienia się  kiedy patrzymy już tylko na liczbę sprzedanych maszyn. W listopadzie rolnicy kupili niewiele ponad 40 traktorów. Dla porównania w analogicznym okresie 2012 roku czeski producent sprzedał w Polsce ponad 1000 sztuk ciągników...

- Niepewność jaką przeżywają rolnicy związaną z niskimi cenami skupu produktów rolnych i brakiem dopłat do zakupu sprzętu odbija się szerokim echem na dystrybutorach - ze smutkiem przyznaje Robert Szewczyk menadżer marketingu Zetora.  Zapytaliśmy go również o to jak prognozuje kolejne 12 miesięcy.

- Mamy nadzieję na poprawę sytuacji. Może wreszcie ruszy sprawa dopłat i ustabilizuje się nieco sytuacja rolników w Polsce - liczy na to menadżer Zetora.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM