Dow AgroSciences wprowadza dwa nowe insektycydy

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 25 marca 2016 10:21

Dow AgroSciences wprowadza dwa nowe insektycydy Dow AgroSciences wprowadza insektycydy dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki/ fot. shutterstock.com

Podczas tegorocznych targów Fruit Logistica w Berlinie firma Dow AgroSciences zaprezentowała innowacyjne insektycydy - Isoclast, oraz Spinetoram. Preparaty te zostały zatwierdzone na szczeblu Unii Europejskiej i obecnie znajdują się w procesie rejestracji w poszczególnych krajach - informuje firma.

- Po latach znaczących inwestycji w badania, jesteśmy w stanie zapewnić innowacyjne rozwiązania dla rolników w celu rozwiązania problemów ze szkodnikami w uprawach owoców i warzyw - powiedział Pierre Flye Sainte- Marie, wiceprezes EMEA i Pacyfiku, Dow AgroSciences.

Substancja aktywna preparatu Isoclast posiada unikalny mechanizm działania, bowiem jest pierwszym członkiem nowej klasy chemicznej insektycydów, która zwalcza groźne owady ssące w kluczowych uprawach - informuje firma.

Produkt Spinetoram (grupa chemiczna spinozyn) otrzymywany jest w trakcie naturalnych procesów produkcji w połączeniu z paroma etapami syntezy. Preparat ten zwalcza szkodniki, takie jak: miodówki (Psylla) czy muszka plamoskrzydła (Drosophila suzukii).

Jak podaje firma Dow AgroSciences, obie substancje są w pełni kompatybilne z programami Integrowanej Produkcji Owoców IPO.

- Producenci jabłek i gruszek zmagający się ze zwalczaniem groźnych szkodników takich jak miodówki gruszowe, oczekują nowych rozwiązań, mogących mieć zastosowanie w programach IPO - powiedział Daniel Sauvaitre, Prezes Francuskiego Stowarzyszenia Producentów Jabłek i Gruszek (ANPP).

-  Istotne jest, aby produkty o nowym mechanizmie działania, rozwiązywały problemy z kluczowymi szkodnikami i jednocześnie spełniały wymagania w ramach obowiązujących tendencji w UE - powiedział Lindi Benic, przedstawiciel południowo-afrykańskich producentów owoców ziarnowych, pestkowych oraz winogron deserowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM