Dolnośląska Izba Rolnicza apeluje o obniżenie cen nawozów mineralnych

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 04 marca 2016 14:10

Dolnośląska Izba Rolnicza apeluje o obniżenie cen nawozów mineralnych Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu zaapelował do ministra rolnictwa o obniżenie cen nawozów mineralnych/ fot. Grupa Azoty

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu zaapelował do ministra rolnictwa o podjęcie działań zmierzających do obniżenia cen nawozów mineralnych stosowanych przez zakłady azotowe, w których Skarb Państwa posiada pakiety kontrolne – informuje Farmer.pl.

- Stoimy na stanowisku, że wspólne działania ministerstwa rolnictwa i skarbu państwa powinny doprowadzić do urealnienia cen nawozów w naszym kraju oraz obniżenia ich do poziomu cen europejskich – podaje DIR.

W jaki sposób Izba uzasadnia swój pomysł? Po przeprowadzeniu analizy światowych rynków nawozów. Ich zdaniem wynika z nich, że w ostatnim czasie da się zaobserwować wyraźne spadki cen tego środka do produkcji, ponieważ od stycznia bieżącego roku ceny nawozów azotowych na rynku globalnym spadły o blisko 10 proc.

- Tymczasem nasz rodzimy rynek, nie wykazuje żadnych korzystnych ruchów cen pomimo wyraźnego spadku cen surowców energetycznych. Rząd, jako właściciel zakładów produkujących nawozy mineralne, powinien doprowadzić do reakcji zakładów na bieżącą sytuację rynkową. Nie może być tak, że rolnicy zaopatrują się w nawozy importowane, które są tańsze od krajowych, a krajowe spółki nawozowe przeznaczają ogromne środki na reklamę nawozów w mediach – podaje DIR.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM