Do sadu i nie tylko – ciągniki sadownicze Goldoni Energy

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 11 sierpnia 2016 14:21

Do sadu i nie tylko – ciągniki sadownicze Goldoni Energy Ciągniki Goldoni serii Energy; Fot. CTR/ciagnikidosadu.pl

Choć firma Goldoni nie jest w Polsce jeszcze dobrze znana, jak chociażby inni producenci małych ciągników, to ciągniki z Modeny mają jeden atut: osiemdziesięcioletnie doświadczenie producenta wyspecjalizowanego w małych maszynach - czytamy na Farmer.pl.

To doświadczenie i wierność określonemu typowi produktów sprawiają, że na tle maszyn dużych koncernów, które siłą rzeczy muszą dzielić uwagę między mnogość swoich produktów, inżynierowie Goldoni mogli skupić się na dopracowywaniu ciągników pod konkretne potrzeby. Efektem ich pracy są dwie podstawowe serie małych ciągników: seria pojazdów użytkowych oraz pokaźna oferta ciągników jednoosiowych.

Oba modele, tj. Energy 60 i Energy 80, są napędzane włoskimi silnikami produkcji VM Motori, które od kilku lat należy do światowego giganta FCA (Fiat Chrysler Automobiles). Jednak to, co zapewne mogłoby zainteresować wielu pasjonatów motoryzacji, to ile wspólnego mają silniki ciągników Goldoni z innym produktem VM Motori wysokoprężnym silnikiem 2,5, który słynął ze swojej niezbyt udanej konstrukcji (pękające bloki, niewydolny układ chłodzenia, dzielona aluminiowa głowica). Na szczęście motory D754 TE3 – 4cyl. i mniejszy pozbawiony jednego cylindra brat, nie mają zupełnie nic wspólnego z tamtą wpadką, notabene skierowaną początkowo do napędu małych łodzi – stąd problemy po przeniesieniu do aut osobowych.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM