Do 26.11.2016 r. trzeba przeprowadzić kontrolę sprzętu do aplikacji pestycydów

$data.author.description Autor: Farmer.pl 17 grudnia 2015 15:45

Do 26.11.2016 r. trzeba przeprowadzić kontrolę sprzętu do aplikacji pestycydów Do 26 listopada 2016 r. państwa członkowskie zapewniają przeprowadzenie kontroli sprzętu do aplikacji pestycydów przynajmniej raz/ fot. shutterstock

- Do 26 listopada 2016 r. państwa członkowskie zapewniają przeprowadzenie kontroli sprzętu do aplikacji pestycydów przynajmniej raz. Po tej dacie w użyciu profesjonalnym znajduje się wyłącznie sprzęt do aplikacji pestycydów, którego kontrola zakończyła się wynikiem pozytywnym. Nowy sprzęt poddawany jest kontroli co najmniej raz w okresie 5 lat od zakupu – wynika z art. 8 Kontrola sprzętu znajdującego się w użyciu Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/128/WE - informuje farmer.pl.

Jak wynika z Dyrektywy zobowiązani jesteśmy do regularnej kontroli profesjonalnie używanego sprzętu do aplikacji pestycydów. Okres pomiędzy kolejnymi kontrolami do roku 2020 nie przekracza pięciu lat, a po tej dacie - trzech lat. Wyjątek stanowią opryskiwacze ręczne i plecakowe.

Badaniom mają podlegać: 
- opryskiwacze ciągnikowe i samobieżne polowe;
- opryskiwacze ciągnikowe i samobieżne sadownicze;
- opryskiwacze wyposażone w belkę opryskową montowane na pojazdach kolejowych;
- sprzęt przeznaczony do stosowania środków ochrony roślin montowany na pojazdach kolejowych;
- urządzenia przeznaczone do zaprawiania nasion, inne niż przemysłowe;
- instalacje przeznaczone do stosowania środków ochrony roślin w formie oprysku lub zamgławiania w szklarniach lub tunelach foliowych;
- sprzęt samobieżny lub ciągnikowy przeznaczony do stosowania środków ochrony roślin w formie granulatu;
- sprzęt agrolotniczy;
- sprzęt przeznaczony do stosowania środków ochrony roślin w formie oprysku, inny niż wymieniony nie będący opryskiwaczem ręcznym lub plecakowym, którego pojemność zbiornika przekracza 30 litrów.

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM