Dla branży maszynowej to był najtrudniejszy rok od wielu lat

$data.author.description Autor: Farmer.pl 29 grudnia 2016 10:06

Dla branży maszynowej to był najtrudniejszy rok od wielu lat Rok 2016 nie był łatwy dla prawie wszystkich producentów i dystrybutorów maszyn rolniczych. Po bardzo dobrych latach 2010-2011, sprzedaż maszyn systematycznie spada / fot. farmer.pl.

Już nawet 2-3 lata temu wielu producentów i handlowców wyglądało końca spadków sprzedaży maszyn rolniczych. Tym czasem 2016 rok pokazał, że zawsze może być gorzej - informuje farmer.pl.

Bardzo delikatnie mówiąc, rok 2016 nie był łatwy dla prawie wszystkich producentów i dystrybutorów maszyn rolniczych. Po bardzo dobrych latach 2010-2011, sprzedaż maszyn systematycznie spada.

"Miniony rok dla branży maszyn i urządzeń rolniczych był najtrudniejszym od wielu lat. Spadki sprzedaży dotyczą wszystkich grup produktowych. Już pod koniec 2015 roku przedsiębiorcy spodziewali się trudnego kolejnego roku. Te pesymistyczne oczekiwania pogłębiły się jeszcze na początku 2016. Tak więc branża maszyn i urządzeń w pewien sposób przygotowana była na trudny czas, choć zastój w sprzedaży mógł zaskoczyć nie jednego obserwatora rynku" - czytamy w komunikacie Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Statystyki nieubłagalnie pokazują fakty. Porównując do roku 2015 spadek sprzedaży ciągników w 2016 r. (mierzony liczbą rejestracji) wynosi 30 proc. Sprzedaż w październiku i listopadzie oscyluje wokół 500 szt. i są to jedne z najniższych wyników w historii. 

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM