Copa-Cogeca: Producenci rolni zyskają na zniesieniu ceł na nawozy

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 02 marca 2016 12:21

Copa-Cogeca: Producenci rolni zyskają na zniesieniu ceł na nawozy Sprawozdanie, którego opracowanie zleciło Irlandzkie IFA ukazuje, że rolnicy bardzo by zyskali na obniżeniu kosztów środków produkcji. fot. shutterstock.com

Rolnicy stawiają czoła coraz poważniejszym wyzwaniom, związanym przede wszystkim z wysokimi cenami nawozów – podaje Farmer.pl.

Copa i Cogeca wyraziły zadowolenie z opublikowanego dzisiaj nowego sprawozdania Międzynarodowego Instytutu Badawczego Polityki Żywnościowej (IFPRI), z którego wynika, że rolnicy zyskaliby na zniesieniu ceł na nawozy i ceł antydumpingowych.

Sprawozdanie, którego opracowanie zleciło Irlandzkie Stowarzyszenie Rolników (IFA) ukazuje, że rolnicy bardzo by zyskali na obniżeniu kosztów środków produkcji.

Sekretarz generalny Copa-Cogeca, powiedział, że cieszy się z publikacji tego sprawozdania. Wysłaliśmy pismo do komisarz ds. handlu UE, Cecilii Malmström, w którym zwróciliśmy uwagę na nasze obawy. Przedstawiliśmy nasze poglądy na spotkaniu z komisarzem ds. rolnictwa UE, Philem Hoganem, gdyż obniżenie kosztów produkcji stanowi jedno z rozwiązań aktualnego kryzysu, który panoszy się na unijnych rynkach rolnych.

Czytaj więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM