Ciężka sytuacja na rynku nowych ciągników. Spada liczba rejestracji

$data.author.description Autor: Farmer.pl 25 maja 2016 10:33

Ciężka sytuacja na rynku nowych ciągników. Spada liczba rejestracji Po marcowym wzroście liczby rejestracji nowych maszyn, w kwietniu znowu liczba ta dołuje do 823 maszyn, a więc wyniku o 11 proc. / fot. Fotolia

Krótko trwało ożywienie na rynku ciągników. Po marcowym wzroście liczby rejestracji nowych maszyn, w kwietniu znowu liczba ta dołuje do 823 maszyn, a więc wyniku o 11 proc. gorszego niż w poprzednim miesiącu i aż o 37 proc. słabszego w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku.

W kwietniu zarejestrowano 832 nowe traktory, a więc o 11 proc. mniej niż przed miesiącem i 37 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

Patrząc na wieloletnie trendy w sprzedaży, sezon na zakup nowych maszyn powinien trwać w pełni. Niestety, na rynku ciągników nie udaje się na dłużej utrzymać trendu wzrostowego. Od początku roku zarejestrowano zaledwie 2802 nowych ciągników. W analogicznym okresie roku 2015, który de facto uważany był za kiepski – było ich 4054.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM