Ciech Sarzyna chce stworzyć 20 nowych produktów do 2021 r.

Autor: PAP 30 maja 2017 14:02

Ciech Sarzyna chce stworzyć 20 nowych produktów do 2021 r. Zakład Ciech Sarzyna / fot. za Farmer.pl

Producent środków ochrony roślin - firma Ciech Sarzyna z Nowej Sarzyny (Podkarpackie) planuje stworzyć 20 nowych produktów do roku 2021. Wśród nowych produktów mają być głównie herbicydy, fungicydy i insektycydy.

Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Rzeszowie prezes Ciech Sarzyna Mariusz Grelewicz, obecnie firma w obszarze agro (ochrona roślin) posiada 24 produkty.

"Do tego, aby konkurować w Europie i stać się na tym rynku znaczącym graczem, potrzebujemy przynajmniej 100 produktów. Dlatego chcemy do 2021 r. niemal podwoić ilość naszych produktów i rozpocząć ekspansję na rynki europejskie" - dodał.

Wśród nowych produktów mają być głównie herbicydy, fungicydy i insektycydy.

Z danych przedstawionych na konferencji wynika, że w obszarze agro 25 proc. sprzedaży stanowi eksport.

Prezes Ciech Sarzyna podkreślił, że zwiększenie eksportu możliwe będzie dzięki m.in. budowaniu nowych kanałów dystrybucji i dzięki kampaniom marketingowym.

"Na rynkach zagranicznych radzimy sobie coraz lepiej, dowodem jest m.in. rosnąca liczba rejestracji środków ochrony roślin z Sarzyny. W ostatnich miesiącach zarejestrowaliśmy produkty m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Macedonii i Iranie. W tym ostatnim państwie było to możliwe po zniesieniu sankcji gospodarczych" - powiedział Grelewicz.

Drugim obszarem w jakim działa firma jest produkcja żywic m.in. poliestrowych i epoksydowych.

Jak zaznaczył prezes Ciech Sarzyna, firma chce się skupić na nowych sektorach, w których żywica z Podkarpacia mogłaby być wykorzystywana. Chodzi m.in. o sektor transportowy i lotniczy.

Ciech Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy Ciech. W tym roku firma obchodzi swoje 80-lecie. Ciech Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (agro) oraz żywic. W zakładzie pracuje ok. 470 osób. Natomiast w Nowej Sarzynie dla Grupy Ciech pracuje w sumie prawie 700 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM