Ciągniki Ursusa pojawią się w Tanzanii

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 24 kwietnia 2015 14:07

Ciągniki Ursusa pojawią się w Tanzanii fot. Farmer

Polski producent ciągników Ursus, który podpisał dwa lata temu porozumienie na dostawy ciągników do Etiopii, niedługo wejdzie też do Tanzanii – mówili podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2015 w Katowicach prezes Ursusa i przedstawiciel Tanzanii.

- Jesteśmy też w przeddzień rozpoczęcia naszej działalności w Tanzanii. Istotne jest stworzenie tam montowni, sieci dostawców, a nie tylko sprzedaż samych produktów. Afryka to nie jest już bardzo zacofany region pod względem technologicznym – mówił Karol Zarajczyk, prezes firmy Ursus.

- W Tanzanii wspólnie założymy firmę traktorową i zamiast kupowania traktorów będziemy tam je składać – dodał Stephen Masatu Wasira, minister rolnictwa, bezpieczeństwa żywieniowego i spółdzielczości w Tanzanii.

Karol Zarajczyk podkreślał, że przy inwestycjach zagranicznych, np. właśnie w krajach afrykańskich ważne jest wsparcie dla polskich firm na poziomie rządowym, ministerstwa finansów, czy MSZ.

Ursus podpisał już dwa lata porozumienie na sprzedaż traktorów do Etiopii i od tamtego czasu realizuje dostawy ciągników do tego afrykańskiego kraju.

Więcej czytaj w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Ursus należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 roku w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysiące ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM