Ciągniki Steyr z nowym systemem wymiany danych z narzędziem

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 18 września 2015 13:40

W modelach ciągników Steyr CVT dostępny od ręki jest już system ISOBUS klasy III. Oznacza nowy poziom jakości wymiany danych między ciągnikiem a narzędziem, dzięki któremu narzędzie może teraz skutecznie sterować funkcjami ciągnika.

W odróżnieniu od systemów ISOBUS klasy I i II, sterownik elektroniczny ciągnika (ECU) teraz nie tylko przesyła informacje dotyczące ciągnika do swojego odpowiednika w narzędziu, ale również może odbierać polecenia i wykonywać zadania na podstawie danych ze sterownika narzędzia.

– Dzięki zastosowaniu ISOBUS klasy III, tylny TUZ, WOM, zawory zdalne i układ napędowy mogą odbierać i wykonywać zadania niezbędne dla danego narzędzia i okoliczności - tłumaczy Klaus Steinmayr z działu szkoleń handlowych w St. Valentin.

Tak znaczny poziom automatyzacji pracy pomoże odciążyć operatora w wielu standardowych sytuacjach. Na przykład, podczas zbiorów siana i słomy prasy mogą regulować prędkość jazdy ciągnika do przodu. Dzięki temu po przygotowaniu każdego balotu prasa może zatrzymać ciągnik i wyrzucić balot. W przypadku pras wielkoformatowych system stale monitoruje elementy takie jak podbieracz, układy supłaczy i wirnik, a także prędkość podawania, i przystosowuje prędkość jazdy do optymalnej wydajności prasy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM