Ciągniki Kubota nie są produkowane w Kutnie

$data.author.description Autor: Farmer.pl 26 listopada 2015 14:16

Ciągniki Kubota nie są produkowane w Kutnie Firma Kubota dementuje informacje, jakoby ciągniki tej marki były produkowane w Kutnie. firma zapewnia, że produkcja japońskich traktorów jest w pełni przeprowadzana w Japonii/ fot. sadyogrody.pl

Kubota dementuje informacje, jakoby ciągniki tej marki były produkowane w Kutnie. Firma zapewnia, że produkcja japońskich traktorów jest w pełni przeprowadzana w Japonii. Faktem jest, że w Kutnie odbywa się montaż "ciężkich" elementów, które utrudniają transport kontenerowy - podaje farmer.pl.

- Chcemy zdementować plotki, że rzekomo ciągniki marki Kubota są produkowane w Polsce. Nie jest to produkcja. Wszystkie najważniejsze podzespoły produkowane i składane są w japońskich fabrykach, tak aby uzyskać najwyższą trwałość i niezawodność, ale także doskonałą współpracę ze wszystkimi innymi mechanizmami ciągnika (…). W Polsce dokładane są tylko wybrane komponenty cechujące się dużym ciężarem oraz znacznymi gabarytami, co uniemożliwia ich transport drogą morską. Do elementów tych należą koła, obciążniki, lusterka i tym podobne części - mówi Maciej Rujner, dyrektor zarządzający marką Kubota w Polsce. 

Rujner wyjaśnia, że na linii montażowej w Kutnie maszyny są jedynie przygotowywane do sprzedaży. Ciągniki przyjeżdżają z japońskich zakładów sprawne mechanicznie i kompletne nadwoziowo. Przypływając do Europy, traktory są nawet zaopatrzone we wszystkie płyny eksploatacyjne oprócz paliwa (wymóg przepisów bezpieczeństwa w transporcie morskim).

Dodatkowo, jeszcze w japońskiej fabryce, każdy ciągnik musi pozytywnie przejść serię testów jakości, co potwierdzone zostaje specjalną nalepką widoczną w kabinie. Świadczy ona o tym, że pojazd w chwili opuszczenia fabryki jest w pełni sprawny. 

Ciągniki z japońskiej Osaki płyną do Niemiec. Do Polski, na chwilę obecną, trafiają jeszcze na ciężarówkach. Docelowo jednak kontenery z ciągnikami mają przypływać do Gdyni skąd trafią bezpośrednio do Agromy w Kutnie. Tam, po kilku zabiegach, będą gotowe do odbioru przez dilerów. 

Czytaj więcej na www.farmer.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM