Choroby fizjologiczne jabłek dużym problemem sezonu? (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 30 listopada 2016 16:27

Choroby fizjologiczne jabłek dużym problemem sezonu? (video) Arkadiusz Sławiński, Menedżer ds. Rozwoju z Agrii Polska./ fot. Żelazna Studio

W minionym sezonie pogoda nie sprzyjała naturalnym procesom gromadzenia wapnia przez owoce i w związku z tym pod koniec lipca mogliśmy zaobserwować objawy najpowszechniejszej choroby fizjologicznej jabłek – gorzkiej plamistości podskórnej (GPP) – mówi w rozmowie z redakcją www.sadyogrody.pl, Arkadiusz Sławiński, Menedżer ds. Rozwoju z Agrii Polska.

Sadownicy oczywiście radzili sobie z tym problemem poprzez aplikację nawozów pozakorzeniowych zawierających wapń - dodaje Arkadiusz Sławiński.

Arkadiusz Sławiński był uczestnikiem i prelegentem podczas II edycji konferencji "Sady i ogrody na Narodowym", która odbyła się 22 listopada. Miejscem tego wydarzenia był Stadion PGE Narodowy w Warszawie.

Tegoroczna edycja konferencji Farmera „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym” zgromadziła ponad 1000 zainteresowanych tematami rolniczymi słuchaczy, w konferencji „Sady i Ogrody na Narodowym” uczestniczyło ponad 200 osób, w jubileuszowej gali udział wzięło ponad 250 gości. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM