Chińczycy planują sfinalizować przejęcie Syngenty do końca 2016 roku

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 02 września 2016 08:03

Chińczycy planują sfinalizować przejęcie Syngenty do końca 2016 roku fot. syngenta.com

Państwowa firma ChemChina przewiduje, że makrooperacja przejęcia Syngenty warta 38,100 mln euro zostanie sfinalizowana do końca 2016 roku. Amerykański Komitet ds. inwestycji zagranicznych nie zgłosił zastrzeżeń wobec tych działań, a to, jak twierdzą eksperci, przyśpieszy dalsze decyzje prawne.

Chiński państwowy koncern chemiczny z segmentu m.in. produktów agrotechnicznych, znany w skrócie jako ChemChina na początku tego roku złożył ofertę przejęcia globalnego giganta, producenta pestycydów i nasion - Syngenty.

Oferta otrzymała jednogłośną rekomendację zarządu Syngenta, zaś operacja wiązała się z tym, aby co najmniej dwie trzecie akcjonariuszy szwajcarskiej firmy zgodziło się sprzedać swoje udziały chińskiej firmie. W oświadczeniu na swojej stronie internetowej, ChemChina przypomina jednak, że ostateczne zamknięcie transakcji nadal podlega zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji i wiążę się z licznymi prawnymi regulacjami kilku krajów. Obydwie firmy ściśle współpracują w tym zakresie z agencjami i wciąż trwają konsultacje.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM