Bieżący rok na rynku maszyn był najtrudniejszy od lat

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 12 grudnia 2016 12:42

Bieżący rok na rynku maszyn był najtrudniejszy od lat Kolejne miesięczne wyniki sprzedaży ciągników czy przyczep rolniczych pokazywały jak duże spadki odnotowali producenci rok do roku / fot. shutterstock

Kolejne miesięczne wyniki sprzedaży ciągników czy przyczep rolniczych pokazywały jak duże spadki odnotowali producenci rok do roku. Razem z Polską Izbą Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych podsumowujemy 2016 rok i spoglądamy w niedaleką już przyszłość roku 2017 - informuje strefaagro.pl.

- Miniony rok dla branży maszyn i urządzeń rolniczych był najtrudniejszym od wielu lat. Spadki sprzedaży dotyczą wszystkich grup produktowych. Już pod koniec 2015 roku przedsiębiorcy spodziewali się trudnego kolejnego roku - komentuje Renata Arkuszewska, wiceprezes, dyrektor zarządzający z PIGMiUR. - Te pesymistyczne oczekiwania pogłębiły się jeszcze na początku 2016. Tak więc branża maszyn i urządzeń w pewien sposób przygotowana była na trudny czas, choć zastój w sprzedaży mógł zaskoczyć nie jednego obserwatora rynku.

Od początku stycznia do końca października 2016 zarejestrowano w Polsce 7833 nowych ciągników nowych (z czego 7288 szt. pochodzenia krajowego oraz 545 szt. z zagranicy), to o 3254 szt. mniej niż w tym samym przedziale czasowym poprzedniego roku, co oznacza spadek o 29%. - Sprzedaż w październiku i listopadzie oscyluje wokół 500 szt. i są to jedne z najniższych wyników w historii - zaznacza specjalistka w branży.

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM