Belchim wprowadza herbicyd dla jabłoni, gruszy oraz winorośli

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 05 lipca 2016 08:40

Belchim wprowadza herbicyd dla jabłoni, gruszy oraz winorośli Preparat ten przeznaczony jest do zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych i dwuliściennych / fot. sadyogrody.pl

Firma Belchim podczas IV Forum Ekspertów przedstawiła efekty działania herbicydu Chikara Duo w sadzie Marka i Pawła Przybytniaków w Zalesiu k. Grójca. Preparat ten przeznaczony jest do zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w uprawie jabłoni, gruszy oraz winorośli.

Jak mówiła Anita Lewandowska z firmy Belchim Crop Protection, w skład preparatu wchodzą dwie substancje czynne - flazasulfuron (substancja z grupy pochodnych sulfonylomocznika) oraz glifosat (substancja z grupy pochodnych aminofosfonianów).

Chikara Duo jest herbicydem o działaniu układowym pobieranym zarówno przez korzenie, jak i liście. Dlatego powinien być stosowany w okresie intensywnego wzrostu chwastów. Wobec młodych chwastów (do 10-15 cm wysokości) preparat ten wykazuje najskuteczniejsze działanie, w przypadku starszych jest mniej skuteczny.

Według etykiety rejestracyjnej, w sadach jabłoniowych (od 4 roku po posadzeniu) oraz gruszowych preparat ten należy stosować od początku wiosny do końca lata. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 3 kg/ha. W sezonie wegetacyjnym można wykonać maksymalnie 1 zabieg opryskiwania.

Preparat ten w uprawach winorośli zalecany jest do stosowania od kwietnia do końca czerwca, na młode intensywnie rosnące oraz kiełkujące chwasty. Ilość zabiegów w ciągu okresu wegetacyjnego oraz dawka dla jednorazowego zastosowania pozostaje taka sama, jak w przypadku sadów jabłoniowych i grusz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM