Bayer wprowadza nowość do ochrony bulw ziemniaka

Autor: www.sadyogrody.pl 18 stycznia 2017 16:02

Bayer wprowadza nowość do ochrony bulw ziemniaka Bronisław Kwiatkowski z firmy Bayer/ fot. sadyogrody.pl

Firma Bayer na sezon 2017 wprowadza nową zaprawę grzybobójczą – Monceren Pro 258 FS o działaniu kontaktowym i układowym (systemicznym), w celu zabezpieczenia bulw ziemniaka przed parchem srebrzystym i rizoktoniozą, a także ograniczenia grzybów z rodzaju Fusarium i Phoma.

- Koncentracja produkcji uprawy ziemniaka, następnie krótka rotacja w płodozmianie doprowadza do coraz większego nasilenia chorób. Zainfekowany sadzeniak, który trafia do gleby jest źródłem infekcji i rozwoju parcha srebrzystego w dalszym etapie wegetacji – mówił podczas konferencji prasowej Bronisław Kwiatkowski.

Nowy preparat działa kompleksowo dzięki połączniu dwóch substancji pencykuronu i priotikonazolu w formę płynnego koncentratu FS. Zaprawa polecana jest do mokrego zaprawiania bulw sadzeniaków ziemniaka na krótko przed lub w trakcie sadzenia. Środek ten dodatkowo wykazuje działanie hamujące rozwój grzybów z rodzaju Fusarium i Phoma, odpowiedzialnych za choroby przechowalnicze ziemniaka.

Rekomendowana dawka dla jednorazowego zastosowania przeciwko parchowi srebrzystemu wynosi 80 ml/100 kg sadzeniaków, zaś dla ryzoktoniozy – 60 ml/100 kg ziemniaków. Produkt dostępny będzie na rynku w opakowaniach 5 l i 15 l.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM