Bayer rusza z akcją ochrony organizmów towarzyszących uprawom

Autor: www.sadyogrody.pl 22 stycznia 2016 15:12

Bayer rusza z akcją ochrony organizmów towarzyszących uprawom Michał Krysiak, Bayer CropScience/ fot. sadyogrody.pl

- W 2016 roku firma Bayer CropScience koncentruje się na cennym zasobie jakim jest gleba, czyli na zamieszkujących w niej bakteriach, grzybach i makroorganizmach warunkujących żyzność. - Będziemy przypominać o bezpiecznym stosowaniu środków ochrony roślin tak, aby przede wszystkim unikać skażeń ziemi – mówił Michał Krysiak, z firmy Bayer CropScience, podczas konferencji prasowej.

Firma Bayer w akcji "Bioróżnorodność - bogactwo żywej ziemi" nadal skupia się na ochronie organizmów towarzyszących uprawom i przynoszącym rolnikom wymierne korzyści. - Gleba doskonale sobie radzi z degradacją rozcieńczonych środków ochrony roślin, ale przy punktowych skażeniach wysoko stężonymi cieczami ta biodegradacja jest bardziej utrudniona – mówił Michał Krysiak, z Bayer CropScience.

Prawidłowe przechowywanie środków ochrony roślin chroni glebę przed skażeniami, natomiast wybrane zabiegi agrotechniczne stymulują rozwój organizmów produkujących próchnicę. Takie działania z zakresu rolnictwa zrównoważonego zapewniają utrzymanie bioróżnorodności gleby i jej żyzności na wysokim poziomie przez wiele lat – umożliwi to zapewnienie dostaw żywności dla wzrastającej populacji ludzi na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM